Strona główna » Google Search Console

Google Search Console

Jest to jedno z bezpłatnych narzędzi od Google, stworzonych dla administratorów stron internetowych. Przeznaczone jest do monitorowania strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Dostarcza informacje na temat stanu witryny, tego jak widoczna jest w indeksie Google oraz problemach, które są w stanie dotknąć analizowaną stronę. 

Jak się zalogować? 

Do korzystania z tego narzędzia, musisz mieć założone konto Google, żeby ułatwić sobie zadanie, warto również mieć już Google Analytics. Google Search Console daje dostęp jedynie do swojej witryny więc niestety, ale nie możesz przeglądać konkurencji. Aby było wiadome, że to Ty, Google prosi Cię o przejście potrzebnej weryfikacji, która pozwoli mu być pewnym, że domena dołączona do konta jest Twoja. Tutaj bardzo pomoże Google Analytics, dzięki któremu nie będziesz musiał nic robić. Narzędzie te pozwoli na automatyczną weryfikację domeny. Nic prostszego. Dodatkowo, dzięki Google Analytics otrzymasz o wiele bardziej bogatsze dane z perspektywy pozycjonowania strony.

Dlaczego warto? 

Narzędzie daje nam najważniejsze informacje na temat pozycjonowania strony. Między innymi dowiesz się czy ze stroną jest wszystko w porządku, na jakich pozycjach i frazach wyświetla się Twoja strona oraz jaki masz  profil linków przychodzących. Są to naprawdę pomocne rzeczy a również jest ich znacznie więcej, masz wgląd między innymi w dane uporządkowane, karty informacyjne, HTML, ruch związany z wyszukiwaniem – Analityka wyszukiwania, kliknięcia, linki do witryny, linki wewnętrzne oraz wiele, wiele więcej.

Bezpieczeństwo 

Jedna z ważniejszych rzeczy dotycząca prowadzenia własnej witryny internetowej. W zakładce problemy dotyczące bezpieczeństwa, zobaczysz m.in. przykładowe adresy podstron, które zostały uznane za niebezpieczne. Oczywiście, najlepiej żebyś nie zobaczył tam żadnych adresów, jednakże jest to zakładka bardzo przydatna.  

Przekonaliśmy Cię? 

Mamy nadzieję, że te informacje przekonały Cię abyś spojrzał na Google Search Console z innej strony i spróbował tego narzędzia. Opcji jest naprawdę wiele, wystarczy tylko chęć do nauki i przyswojenia ich. A może już korzystacie z niego? Które opcje są waszym zdaniem najważniejsze?